Overzicht D-Energy

Wedstrijd data

•⁠ ⁠31 januari: Dance Waves Noordwijk
•⁠ ⁠14 februari: Base Dance Collective, Spijkenisse
•⁠ ⁠14 maart, Dutch Dance competition, Rotterdam
•⁠ ⁠4 april: ShellWeDance, Hoofddorp
•⁠ ⁠23 mei: Finals Base Dance Collective, (indien we ons hiervoor plaatsen)

Zet deze data alvast goed in jullie agenda. We hopen natuurlijk dat het hele team bij alle wedstrijden aanwezig kan zijn.

De exacte tijden worden meestal pas ongeveer twee weken van tevoren door de organisatie bekendgemaakt. Houd er daarom rekening mee dat een wedstrijddag een groot deel van de dag kan innemen.

Belangrijk om te weten:
Voor een wedstrijd werken we met één gezamenlijke choreografie. Wanneer één danser niet aanwezig kan zijn, heeft dit invloed op de hele groep en moeten we de choreografie soms aanpassen.

Kun je op één van bovenstaande data niet aanwezig zijn? Laat het ons dan zo snel mogelijk weten. Dan kunnen we hier tijdig rekening mee houden en bekijken wat er mogelijk is.


Huisregels D-Energy:


D Energy is ons wedstrijdteam voor talentvolle en gemotiveerde dansers die zich serieus verder willen ontwikkelen. Naast plezier in dans staat ook het samen trainen naar een sterk wedstrijdniveau centraal.
We werken gedurende het seizoen intensief aan een moderne choreografie en besteden veel aandacht aan techniek, uitstraling, muzikaliteit, samenwerking en podiumpresentatie. D Energy neemt jaarlijks deel aan ongeveer vier tot vijf danswedstrijden.
Deelname aan een wedstrijdteam vraagt daarom niet alleen talent, maar ook inzet, discipline, betrokkenheid en verantwoordelijkheid. We werken met duidelijke afspraken, zodat iedereen weet wat er wordt verwacht en we als team op elkaar kunnen rekenen. Wanneer één danser een training of wedstrijd mist, heeft dat namelijk direct invloed op de choreografie en op de rest van het team.
We vinden het belangrijk dat de dansers leren om afspraken na te komen, op tijd aanwezig te zijn, gemist materiaal zelfstandig in te halen en school, andere activiteiten en dans goed te plannen. Ook dat hoort bij het deelnemen aan een wedstrijdteam.
Natuurlijk kan er altijd iets gebeuren waardoor aanwezigheid echt niet mogelijk is. Daarom maken we onderscheid tussen geldige en niet geldige redenen voor afwezigheid.
Ons doel is om samen een sterk, positief en gemotiveerd team te vormen waarin de dansers met veel plezier hard werken, zich blijven ontwikkelen en tijdens wedstrijden het beste van zichzelf kunnen laten zien.

Huisregels D Energy
Lees onderstaande afspraken goed door. Als wedstrijdteam vinden we inzet, aanwezigheid en verantwoordelijkheid erg belangrijk.
• Je bent iedere training aanwezig op zaterdag van 8.30 tot 10.30 uur.
• Afmelden doe je ruim van tevoren en alleen met een geldige reden.
• Je bent minimaal 5 minuten voor aanvang van de training aanwezig.
• Bij veel afwezigheid zonder geldige reden kun je uit het wedstrijdteam worden gezet.
• Wanneer je een training mist, zorg je ervoor dat je het gemiste materiaal zelfstandig inhaalt.
• Naast D Energy volg je minimaal één reguliere dansles per week, bij voorkeur Modern, Jazz en of Klassiek Ballet.
• We verwachten 100 procent inzet, motivatie en een positieve houding.
• Ieder seizoen vindt opnieuw een auditie plaats voor het wedstrijdteam.

Geldige redenen voor afwezigheid

• Ziekte
• Bruiloft of begrafenis
• Schoolzaken waarbij fysieke aanwezigheid verplicht is
• Vakantie

Geen geldige redenen voor afwezigheid
• Feestjes
• Huiswerk
• Toetsweek
• Leren
• Andere sportactiviteiten
Schoolwerk vraagt natuurlijk om een goede planning en discipline. Ook dat hoort bij deelname aan een wedstrijdteam.
Bij een blessure verwachten we dat je, wanneer dit mogelijk is, wel aanwezig bent om de training te bekijken en betrokken te blijven bij de choreografie.

Kleding tijdens de trainingen
Zwarte dansbroek
• DKDH T shirt
• Zwarte sokken
• Haren netjes vast
DKDH Varsity Jacket, aandoen tijdens wedstrijden voor herkenbaarheid en teamgevoel

D-Energy kleding


Kleding tijdens de trainingen
Zwarte dansbroek
• DKDH T shirt
• Zwarte sokken
• Haren netjes vast
-DKDH Varsity Jacket, aandoen tijdens wedstrijden voor herkenbaarheid en teamgevoel
Deze kleding kan gedurende het seizoen bij verschillende optredens, repetities en activiteiten worden gebruikt.
Deze items zijn te koop in onze webshop: https://www.danskwartierdenhaag.nl/shop/ 

Solo’s


We weten dat een aantal van jullie ook graag met een solo aan een wedstrijd zou willen deelnemen. Heel leuk! Solo deelname is wel iets extra’s naast D Energy en vraagt daarom ook extra afstemming.
Linda bepaalt welke dansers op dat moment klaar zijn om met een solo deel te nemen. Word je hiervoor gevraagd, dan bespreken we dit daarna samen met jou en je ouders.
Solo’s vinden regelmatig op een ander tijdstip plaats dan de teamwedstrijd. Naast de extra inschrijfkosten, die per competitie verschillen, kan dit ook betekenen dat Linda extra uren aanwezig moet zijn. Hierdoor kunnen er aanvullende kosten en extra organisatie bij komen kijken.
Per wedstrijd bekijken we daarom samen of deelname mogelijk is en hoe we dit praktisch organiseren wat betreft planning, vervoer en eventuele extra kosten.

Afspraken deelname solo’s

• Linda bepaalt welke dansers in aanmerking komen voor deelname met een solo en benadert deze dansers zelf.
• Willen de danser en ouders deelnemen? Dan ontvangen we graag een akkoord per e-mail aan Janine. Daarna kunnen we de inschrijving voor de betreffende wedstrijd in orde maken.
• Deelname wordt daarna altijd afgestemd met de danser en de ouders.
• Niet iedere wedstrijd is geschikt voor solo deelname.
• De inschrijfkosten voor een solo zijn voor rekening van de danser.
• Wanneer Linda buiten de tijden van D Energy extra aanwezig moet zijn, worden deze extra uren verdeeld over de solo dansers die deelnemen.
• Ouders zijn in principe zelf verantwoordelijk voor vervoer en begeleiding rondom de solo, tenzij hierover andere afspraken zijn gemaakt.
• De teamwedstrijd heeft altijd prioriteit. Een solo mag de trainingen, voorbereiding of deelname aan D Energy niet in de weg staan.